1- ZAYIFLAMAYI ÖĞRENİN:

Organik zayıflamayı öğretiyoruz.

Diyet Yok, Yasak Yok!

Metabolizmanızı hızlandırmak, aşırı iştahınızı kontrol etmek ve yiyerek baskılamaya çalıştığınız duygusal konuları serbest bırakmak için fazla kiloların kaynağı olan bilinçaltınızda işlemekte olan negatif programları ve yemekle ilişkinizi sonsuza kadar değiştirmeyi öğrenerek, bedeninize ve zihninize organik/orijinal ‘fabrika ayarlarını’ geri kazandırıyorsunuz.

İstediğiniz yiyeceği istediğiniz zaman yemeye ve buna rağmen kilo vermeye ne dersiniz?

  • Diyetler kilo vermenin düşmanıdır!

Tüm sorunların kaynağı bilinçdışı zihinde işlemekte olan negatif programlardır.

Bilinçdışı zihninizi tekrar programlıyoruz. Böylece yemekle ilgili düşünme şeklinizi değiştiriyor, kendinizi daha iyi hissediyorsunuz. Davranışlarınızı değiştirmenizi, daha iyi beslenmenizi, metabolizmanızı hızlandırmanızı ve yemek takıntınızdan uzaklaşmanızı sağlıyoruz.

Sahip olmayı istediğiniz bedenden sizi neyin uzaklaştırdığını keşfediyor, şimdiye kadar bulunmuş en basit ve etkili kilo verme sistemini öğretiyoruz.

Dünya üzerindeki her diyeti denemiş ve başarısız olmuş gibi hisseden ya da tüm hayatları boyunca kilolu olan ya da sadece kilo verip iyi hissetmek isteyen insanlara yardım etmek istiyoruz.

Ana hedefiniz; ister kilo vermek, daha sağlıklı olmak, bedeniyle barışık olmak, isterse son aldığınız 5 kiloyu vermek olsun bu sistem tam aradığınız yöntem.

İnsanları istedikleri kiloda mutlu mesut yaşamaktan alıkoyan üç temel kalıp vardır:

  1. Takıntılı Diyet
  2. Duygusal Açlık
  3. Yanlış Programlama

1.Takıntılı Diyet:

  • Neyi, nerede, ne zaman ya da ne kadar yiyebileceğiniz konusunda yaptırımda bulunan her sistem DİYETtir.
  • Diyet yapmayı unutun. Sonsuza dek. Diyetler, şişmanlama ve kendini kötü hissetme dersleri gibidir.

2. Duygusal Açlık:

Obezitenin birinci nedeni diyetler, ikincisi duygusal açlıktır. Sıkılmışsınızdır, yalnızsınızdır, umutsuzsunuzdur, yorgunsunuzdur ya da fiziksel açlıkla hiçbir ilgisi olmayan yüzlerce duygusal nedenden birine sahipsinizdir. 

Kendinize şu soruyu sorun: Gerçekten aç mıyım yoksa duygularımı mı değiştirmek istiyorum?

3.Yanlış Programlama:

Kilo vermenin ve bulunduğunuz kiloyu korumanın tek yolu olarak size, bilinçdışı zihninize gitmeyi ve yemekle ilişkinizi sonsuza kadar değiştirmeyi öğretiyoruz.

Gevşeyin. Deli değilsiniz, sorunlu değilsiniz ve kötü biri de değilsiniz. Sadece işinize yaramayan alışkanlıklar geliştirmişsiniz. Zihninizi yeniden programlamayı öğrendiğinizde başarınızı garantileyecek yeni düşünce ve davranış alışkanlıkları geliştirmek de aynı derecede kolay olacak.

 

2- ZENGİN OLMAYI ÖĞRENİN (Zihinsel Para Haritalarınızı Yeniden Düzenleme):

Zengin olmak üzeresiniz.

Mevcut finansal durumunuz, önünüzdeki engeller ya da geçmişinizde baş etmek durumunda kaldığınız zorluklar hiç önemli değil. Her nerede, ne kadar çok ya da az şeye sahip olursanız olun hayatınızı değiştirebilir ve finansal geleceğinizi bugün başlatabilirsiniz.

Paraya yüklediğiniz anlam, onu ya size doğru çekmekte ya da sizden uzağa itmektedir.

Kendinize geçmişte zenginlikle ilgili anlattığınız bütün olumsuz hikâyeleri bir kenara bırakma zamanı geldi.

Günde aklınızdan elli bin düşünce geçiyor; bari öyleyken büyük şeyler düşünün. DONALD TRUMP

Zengin düşünmeyi, parayla olan ilişkinizi dönüştürmeyi, korku ve aç gözlülüğün efendisi olmayı, “zenginlik termostatı” dediğimiz özelliğinizin derecesini yükseltmeyi öğreneceksiniz.

Hipnozun hayatınızı değiştirmek konusunda bu kadar güçlü bir araç olmasının nedenlerinden bir budur. Beyninizin eski programların depolandığı kısmına doğrudan ulaşmanıza ve zihninizi zenginlik için yeniden programlamanıza imkân sağlar. 

Bilinçaltı mantıklı değildir. Ne istediğinizi ya da neyin sizin için en iyisi olduğunu düşünmez. Ne yapmak üzere programlandıysa onu yapar. Aslında zihniniz bilinçaltında tuttuğunuz programlardan sapmanıza izin vermez. Parayla ilgili bu bilinçaltı düşüncelerinin doğruluğunu ispatlamak için ne gerekirse yapar.

Zihninizi zenginlik için yeniden programlayarak sizi sınırlayan, yoksun bırakan eski inançlarınızı değiştirmenize yardım ediyoruz.

3-  SİGARAYI BIRAKMAYI ÖĞRENİN:

Yoksunluk krizi ve sinirlilik halleri henüz başlamadan önce onları nasıl durduracağınızı, sigaraya ihtiyacınız olduğu hissinden nasıl kurtulacağınızı; sigaradan aldığınız keyfi, rahatlığı ve daha fazlasını başka yollardan nasıl alacağınızı ve zihninizi yeniden programlamayı öğrenecek ve orijinal/organik ‘fabrika ayarlarınızı’ geri alacaksınız. Böylece sigara artık sizin için hiçbir şey ifade etmeyecek, kendinizi iyi hissetmek için sigaraya ihtiyacınız olmayacak.

Sigarayı bırakmanızın tek yolu vardır: Bir daha asla ve asla sigara içmeyeceğinize karar vermek!

Sigara içmek bir alışkanlıktır ve alışkanlıklarımızın hepsi bilinçaltımız tarafından düzenlenir. Hipnoz ve NLP aracılığıyla bilinçaltınızla doğrudan iletişime geçiyoruz.  Bir ya da iki hipnoz seansından sonra en az iki hafta her günhipnoz ses kaydını dinlemeniz işte bu yüzden çok önemli ve gerekli. İster inanın ister inanmayın. Ama inanın işe yarıyor!

Sigara tiryakileri ikiye ayrılır; sigarayı bırakmak isteyip bunu yapamayacaklarını düşünenler ve ne zaman isterlerse o zaman bırakabileceklerini düşünen fakat bunu gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceklerinden korkanlar.

Her iki gruba asıl sorulması gereken soru şudur: Güç kimin elinde, sizin mi yoksa sigaranın mı?

“İblisin bugüne değin göstermiş olduğu en iyi marifet, dünyayı kendisinin var olmadığına ikna etmiş olmasıdır.” Charles Boudlaire

Metot sadece semptomlara değil insanların neden sigara içtiklerine bakıyor.

Tiryakilerin yüzde doksanı sigarayı bırakmak istiyorlar.

Size sigarayı bıraktıramayız fakat büyük ölçüde kolaylaştırırız. Şöyle: Eski programlamanızı (orijinal/organik/fabrika ayarları) geri almanın belli yollarını ve kendinizi iyi hissettiren alışkanlıklar edinmenizi öğreterek. 

Üstüne üstlük bunların hepsini kilo almadanyapabileceksiniz.

El ele zihninizi yeniden programlayacağız ki sigara sizin için artık hiçbir şey ifade etmeyecek, kendinizi iyi hissetmek için sigaraya ihtiyacınız olmayacak. Hatta sigarasız bir hayat sayesinde kendinizi eskisinden daha sağlıklı, daha mutlu ve daha zinde hissedeceksiniz. Sigara içme fikri tuhaf bir hatıra gibi, eskiden yapış olduğunuz fakat artık hiçbir anlam ifade etmeyen bir şey olarak görünecek.

Arada sırada da olsa yoksunluk krizi yaşamaya devam edenler için o noktada ve o anda bundan kurtulmaları, kendilerini rahat hissetmeleri için belli teknikler öğreteceğiz.

Egzersizlerden herhangi birini uygulamak yeterli olsa da zihninizi ve bedeninizi sigarayı bırakmaya hazırlamanız ve yeni, sağlıklı sizi yaratmanız için egzersizlerin hepsini yaparak kümülatif etkiyi oluşturmanız daha iyidir.

1-Bir günde beşer dakikadan yirmi sigara içiyorsanız bu, günde yaklaşık 100 dakika (1 saat 40 dk.) sigara içtiğiniz anlamına gelir.

2-Bulduğunuz bu sayıyı 24 saatten çıkarın, geriye 22 saat 20 dakika kalıyor.

Bir günün 22 saatten fazlasını sigarasız geçiriyorsanız yirmi üç saatini sigarasız geçirebileceğinize inanmakta zorlanıyor musunuz? Yirmi üç buçuk saat? Yirmi üç saat ve 50 dakika? Peki yirmi üç saat elli beş dakika imkânsız mı?

Sizin hikayeniz hangisi?

*Herkes bir nedenle ölür, bu en azından yapmaktan keyif aldığım bir şey nedeniyle gerçekleşsin.

*Eğer sigara içmek herkesin söylediği gibi kötü bir şey olsaydı illegal olurdu. 

*Size sigarayı bırakmanızı söyleyen doktorlar bile baca gibi tüttürmekte. Neyse, ben de sigara kullanmayanlardan daha fazla soğuk algınlığına yakalanmadığımı düşünüyorum.

*Eğer sigara kullanmazsam sevgilim ve çevremdeki arkadaşlarım benden hoşlanmaz. 

*Eğer sigarayı bırakırsam stres içinde çekilmez biri haline gelirim. Ailem bunu tercih etmez.

*Gün içinde katlandığım şeyleri göz önünde tutarsak gün sonunda birkaç sigarayı hak ediyorum sanırım.

*Elbette sigarayı bırakmayı istiyorum fakat önce elimdeki paketi bitirmeliyim.

Beynimiz bir yığın nöral bağlantılarla doludur ve gerçekleştirdiğimiz her eylem yeni bağlantılar oluşturur. Eylemi tekrarladığımız her an bu bağlantıları güçlendirir nöral yol tıpkı çok kullanılan bir patika gibi genişler ve daha sonra belirgin hale gelir. Alışkanlıklar da tıpkı böyle oluşur. Bu durum sigara alışkanlığı için de geçerli.

Değişim için sizi korkutmak yerine zihninize yeni bir program yazacağız. Bu içten gelen yenilmesi güç hissin işleyişini engellemek için bazı olumsuz bağlantıları sigarayla ilişkilendireceğiz. Bu olumsuz bağlantıları oldukça güçlü kılarak eski olumlu bağlantıları yok etmek –ki bu sireçte kendinizi biraz rahatsız hissedebilirsiniz- oldukça önemlidir. İyi haber şu; kendinizi ne kadar rahatsız hissederseniz süreç o kadar iyi ve hızlı gelişir.

Daha sonra bu olumsuz duygularınızı sigarayla bağıntılı hale getireceğiz. Bu işlem eski olumlu bağlantılarınızı alışkanlık olmaktan kaldıracak ve beyninizi bunlardan uzaklaştıracak. Daha sonra olumlu duygularınızı sigarasız bir hayat iradenize aktaracak ve böylece zihninize yönelebilecek harikulade bir şey vermiş olacaksınız.

Bol miktarda meyve suyu tüketin. Sigarayı bırakmaya başladığınız an bedeninizdeki değişiklikler de başlar. Kan şekeriniz düşer, sindiriminiz yavaşlar ve bedeniniz biriken katranla birlikte diğer zehirleri atmaya başlar. Taze meyve suları kan şekerinizi eski haline getiren fruktoz (meyve şekeri) sigaranın bıraktığı kalıntıları temizleyen C vitamini ve sindirimi kolaylaştıran yüksek miktarda su ve lif içerir. Diğer bir şık olarak; sigarayı bıraktıktan sonra en az iki hafta süreyle günde en az bir tane meyve tüketin. Kafein tüketimini yarı yarıya azaltmayı unutmayın çünkü nikotin alımını kestiğiniz için çok az miktardaki kafein alımı bile büyük etki yaratır.

4- STRES KONTROLÜNÜ ÖĞRENİN:

Her gerilim anının gevşemek ve rahatlamak için bir davetiye olduğunu anlamaya başlayacak, bunun için ne çok imkânınız olduğunu keşfedeceksiniz. İç kaynaklarınızla yeniden bağlantı kurmayı, duygusal sinyallerinizin işlevlerini fark etmeyi, onların zekanızın bir parçası olduğunu öğreneceksiniz. Duygusal sinyallerinizle gelen mesajlarınızı anladıkça onlar da daha huzurlu ve memnun olmanıza imkân sağlayacaklar. Kendinizi tekrar tekrar mutlu, kendinden emin ve becerikli bir insan olarak bulmaya başladığınızda yeni tecrübeler hayatınızdaki en harikulade neticeleri üretmeye başlayacak. Ve bu değişimlerin en faydalı neticesinin ne olacağının bilincine varacaksınız.

5- UYUMAYI TEKRAR ÖĞRENİN (Uykusuzluk çekenler için):

Uykusuzluk veya uyku bozukluğundan şikayetçiyseniz bu program tam size göre. Bu program size, sadece daha uzun uyumanıza yardım etmekle kalmayacak, uykunuzun kalitesini de artıracaktır.

Bütün insanlarda derin ve uzun süre uyuma kabiliyeti doğuştan verilmiştir. Uyku döngünüzü yeniden düzenlemeyi öğreneceksiniz. Böylece tabii yeteneğinizi keyifle kullanabileceksiniz.

Ne kadar uyursanız uyuyun, önemli olan gerçekten dinlenmiş ve zinde uyanmanızdır. Bu programa katılarak uykunuzun nitelik ve niceliğini artırmayı öğreneceksiniz. Uykunuz uzayacak ve derinleşecek ya da bunların ikisi birden. Daha d önemli olarak uykunuz daha canlandırıcı ve doyurucu hale gelecek.

Uykuyla ilgili sorununuz her ne olursa olsun şu andan itibaren düzelmeye başlayacak.

6- KORKULARI YENMEYİ ÖĞRENİN (Kedi, köpek, uçak, asansör vb.)

7- AŞK ACISINI YENMEYİ ÖĞRENİN:                       

8- ATALETİ, ÜŞENGEÇLİĞİ VE TEMBELLİĞİ YENMEYİ ÖĞRENİN:

9-  ODAKLANMAYI/KONSANTRASYONU ARTTIRMAYI ÖĞRENİN:

 

 

       U Y A R I
Tema Akademi tarafından düzenlenen etkinlikler, eğitimler, workshoplar, seminerler ya da danışmanlık hizmetleri yalnızca bireysel gelişim yolculuğunuzda sizleri bilgilendirmek, potansiyelinizi açığa çıkartmak, kendinize ve çevrenize daha yararlı bir birey olmanıza aracılık etmek; özetle hayatınızın kalitesini artırmak amaçlıdır. Hiçbir etkinlik, eğitim, workshop, seminer ya da danışmanlık hizmeti bir hastalık tanısı koyma ve tedavi etme amacı taşımaz.

 

 

Başa dön